PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Pátek 19.07.2024
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
Království perníku

Sešli jsme se v Českém Krumlově!

Podzimní členské fórum Asociace turistických informačních center České republiky se konalo ve dnech 23. - 25. 11. 2006.
Dopoledne 23. 11. se před zahájením samotného jednání členského fóra sešla Rada A.T.I.C. ČR ke svému pravidelnému zasedání. Rada mimo jiné rozhodla o přijetí nových členů - Městského informačního centra Třinecka, Mezinárodního informačního centra v Rozvadově a Informačního centra Svratka, projednala návrh rozpočtu na rok 2007, zhodnotila činnost členů Rady v uplynulém období. Prezident poděkoval za spolupráci členům Rady, kterým v letošním roce končí funkční období.
Ve 14.00 zahájil prezident p. Miroslav Foltýn oficiální část členského fóra. Byly zvoleny komise, zapisovatel a ověřovatelů zápisu. Poté přednesl prezident zprávu o činnosti A.T.I.C. ČR v roce 2006.
Následovala průběžná zpráva o hospodaření v roce 2006. Vzhledem k realizaci vzdělávacího programu "Informační centrum - provoz a služby v kontextu EU" byl členskému fóru předložen návrh úpravy rozpočtu na rok 2006. Členské fórum uložilo Sekretariátu upravit některé položky a následně tento rozpočet schválilo.
Poté byl předložen návrh rozpočtu na rok 2007, který byl po úpravách rovněž schválen.
V přestávce proběhly volby nových členů Rady. Zvoleni byli zástupci:
za Jihočeský kraj - Ing. Lenka Horejsková (Infocentrum město Tábor)
za Pardubický kraj - Mgr. Jan Matouš (Informační centrum Polička)
za Ústecký kraj- Miroslav Foltýn (Podkuršnohorské informační centrum Klášterec nad Ohří)
za Moravskoslezský kraj - Lucie Smějová (Městské informační centrum Krnov)
za Olomoucký kraj - Jitka Lučanová (Informační centrum Olomouc)
za Plzeňský kraj - Irena Benešová (Informační centrum města Plzně)
za Středočeský kraj - Pavel Hlaváč (Informační centrum Milovicka)
za Prahu - Ing. Václav Novotný (Pražská informační služba)
za Jihomoravský, Královéhradecký a Liberecký kraj nebyli zvoleni žádní zástupci.

Nově zvolení i stávající členové Rady zvolili prezidenta, kterým se znovu stal pan Miroslav Foltýn, a viceprezidenta, jímž se stal Ing. Václav Novotný.
Členské fórum následně zvolilo nadpoloviční většinou svých hlasů novou revizorku. Tou se stala paní Soňa Provazová z Městského informačního střediska Prostějov.
Následovalo vystoupení hostů - Ing. Vladimír Pospíšil, obchodní ředitel Nakladatelství Soukup a David představil publikaci Cestovní kniha, v níž se nachází mimo jiné prezentace A.T.I.C. ČR. Ing. Pospíšil nabídl členům A.T.I.C. ČR - prodejcům - rabat ve výši 40% a další výhody.
Pan Jaroslav Efler vystoupil s prezentací a praktickou ukázkou kiosků Kodak Picture Maker.
Novou edici fotografických knih o České republice představil pan Radek Eliášek z Vydavatelství MCU.
Dalším bodem jednání členského fóra byla diskuze k činnosti A.T.I.C. ČR v dalším období. Organizace je nadále vedena snahou o uzavření dohody o spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu - CzechTourism - zejména prosazení jednotné certifikace (i ve spolupráci s kraji a ostatními subjekty CR). Diskutovalo se o nové podobě certifikátu A.T.I.C. ČR - členské fórum bylo seznámeno s grafickým návrhem. Následně uložilo Sekretariátu tento návrh dopracovat a schválilo jej k tisku a distribuci.
Proběhla rovněž diskuze k nové podobě webových stránek A.T.I.C. ČR.
Členské fórum poté odhlasovalo usnesení a prezident poděkováním všem zúčastněným členům i hostům uzavřel oficiální část.
Protože pro nás kolegové z Českého Krumlova, jmenovitě pan Martin Hák a paní Líba Smolíková, připravili velice zajímavý doprovodný program, sešli jsme se krátce po jednání v restauraci Krumlovský mlýn na večeři. Poté jsme se rozděleni do dvou skupin prošli romantickým nočním Krumlovem. A protože teplé dny jsou už nenávratně pryč, uvítali jsme pozvání na teplou medovinu více než s nadšením.
Skvělý program ovšem pokračoval i ráno. Nejprve jsme si prohlédli Státní hrad a zámek, podívali jsme se i do míst, kam se "obyčejný" návštěvník nedostane a poté jsme zamířili na prohlídku Egon Schiele Art Centra.

Po obědě jsme se sešli opět v Prokyšově sále Prelatury, kde jsme se zúčastnili prezentace Destinačního managementu Český Krumlov (Ing. Jitka Boháčová) a Marketingu turistické destinace Jižní Čechy (Bc. Jitka Fatková).
Ing. Marcela Pacáková, obchodní ředitelka Kartografie Praha, a.s. stručně pohovořila o obecné smlouvě, která je mezi Kartografií Praha, a.s. a A.T.I.C. ČR uzavřena, informovala členy o nové službě Kartografie, kterou je zasílání novinek informačním centrům a o spolupráci Kartografie s firmou Turistická známková místa.
Následovala moderovaná diskuze s Ing. Petrem Tiefenböckem, poradcem pro cestovní ruch ministra pro místní rozvoj. Ing. Tiefenböck nejprve pohovořil o významu cestovního ruchu, předpokladech pro rozvoj cestovního ruchu, seznámil nás se základními statistickými údaji a satelitním účtem. Poté proběhla diskuze ke Státní koncepci cestovního ruchu na období 2007 - 2013, diskuze týkající se krajů a turistických oblastí.
Tím však pobyt v Českém Krumlově zdaleka nekončil. Večer jsme se sešli v pivovaru Eggenberg, servírovalo se menu pro labužníky A.T.I.C. a losovala se tradiční, opět bohatá, tombola. Skupina Hrací skříň hrála k poslechu i tanci mezi sudy...
V sobotu ráno se nezdolná skupina pracovníků informačních center sešla k procházce podzimním Krumlovem. A pak už se ale opravdu jelo domů!
Závěrem bych chtěla za všechny moc a moc poděkovat pořadatelům, kterými byli Unios Tourist Service a Infocentrum Český Krumlov za perfektní přípravu a organizaci, za úžasný program, který nám nachystali a příjemnou spolupráci. Panu Hákovi a paní Smolíkové, pochopitelně i jejich týmům patří náš obrovský dík! Zkrátka, na Krumlov se hned tak nezapomene...

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 1 názor)

11.12.2006 v 09:15Petra Fedele, IC Olomouc

Děkuji pořadatelům členského fóra za skvělý program a vše s tím spojené. Krumlov je krásné město a Vy jste super :o)


Zveřejněno 05.12.2006 v 21:13 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA