PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Jeudi 30.05.2024
Recherche
  Centre de recherche
Indice de la République Tcheque
INFOS DE BASE
  Infos de base sur la Tchéquie
Le meilleur de la Tchéquie
Régions en Tchéquie
Régions touristiques
Turistické oblasti
Villes et municipalités
Eurorégions
Microrégions et associations
Régions pittoresques
ACTUALITÉS ET ACTIVITÉS
  Actualités et nouvelles
Databanque des activités
Activités folkloriques et festivals
Activités touristiques
PRAGUE - COEUR D´EUROPE
  La ville de PRAGUE
Centres d´accueil de Prague
Calendrier d´activités a Prague
Thermalisme
  Stations balnéaires
Assurance-maladie
Tourisme de congres
  Expositions et parcs des expositions
Centres de congres
Organisation des expositions et promotion
Congres et conférences
Foires et expositions
Tourisme et loisir
  Centres d´accueil
Culture et divertissement
Monuments de l´UNESCO
Monuments et architecture
Monuments ecclesiastiques
Châteaux-forts et châteaux
Vacances actives
Tourisme pédestre
Agrotourisme
Cyclotourisme
Aquatourisme et sports
Tourisme du vin
Sport et relaxation
Club des touristes tcheques
Agences de voyages
Folklore et Traditions
  Folklorní sdružení
Ensembles folkloriques
Festivals folkloriques
Traditions folkloriques et coutumes
Métiers traditionels et produits
Nature et sa protection
  Biosférická rezervace UNESCO
Sites classés
Přírodni zajímavosti
Grottes et abysses
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Sentiers touristiques
Hébergement et alimentation
  Terrain de camping, campement
Hotels, Pensions
Chaty a chalupy
Résidences de vacances
Autre hébergement
Restaurants
Příjemné posezení
Specialités gastronomiques
Commerce et services
  Services pour automobilistes
Centres d´achats
PROMOTION DE L´ENTREPRISE
  Occasions d´investissement
Secteur financier et l´assurance
Immobiliers a vendre
Production industrielle
Production alimentaire
Království perníku

Máme za sebou rok činnosti

Městské informační centrum v Rakovníku bylo otevřeno v září loňského roku. Máme tedy za sebou porvní rok činnosti. Mnoho lidí přichází do informačního centra za konkrétní informací ze zvědavosti.
Pro všechny návštěvníky jsou zde k dispozici propgační materiály, letáky či programy, které informují o dění ve městě. Nechceme však zúžit naši činnost pouze na místní potřeby. Zájemci se mohou u nás eznámit s kulturními a společenskými akcemi či památkami celého okresu, můžeme jim dát tipy na výlety do okolí. Ve spolupráci s ostatními informačními centry nabízíme návštěvníkům pomoc při výběru náplně volného času, výletu či dovolené v České republice.Naším cílem je co největší spolupráce s ostatními informačními entry. Chceme zvýšit vzájemnou propgaci jednotlivých oblastí. Zúřastńujeme se pravidelných ssetkání pracovníků informačních center při sdružení měst a obcí Bohemia Centralis, kde společně zajišťujeme propagaci oblasti Rakovnicka, Kladenska, Příbramska, Berounska.
. Praktickou propagaci našeho města a okresu zajišťujeme na veletrzích cestovního ruchu. Stále úzce spolupracujeme s odborem regionálního rozvoje při Okresním úřadě v Rakovníku.
Máme za sebou první turistickou sezonu, nemáme možnost srovnání, takže jen trochu čísel ze statisitiky. Od třetího května do třetího září, kdy lidé o dovolených a prázdninách mají více času na cestování a poznávání krásných míst naší republiky, zavítalo do informačního centra 1750 návštěvníků. Přes tisíc turistů projevilo zájem o historické a kulturní památky města, o tipy na výlety po okolí. Velmi časté byly návštěvy cykloturistů, neboť zépůsob této turistiky se u nás velmi rozmáhá. Více než dvě stě informací jsme poskytli návštěvníkům o možnostech ubytování ve městě i v okolí. Zde poskytujeme informace o subjektech, které nás o spolupráci požádaly. Téměř stopadesát lidí se na nás obrátilo s dotazy na dopravní spojení, ať vlakové či autobusové. K tomu využíváme počítačový program, který najde veškeré spoje autobusové a vlakové a je schopen obě možnosti zkombinovat.
Ostatní dotazy byly telefonické. I tady je spektrum velmi široké, od otázek na různé instituce, telefonní čísla až po zajištění kontaktů na pořádání různých oslav, seminářů, školení, zajištění jednodenních výletů pro důchodce, ale i celotýdenních školních výletů.
Naše informační centrum není místem, kde se pouze rozdávají prospekty, prodávají mapy, pohlednice a suvenýry. Nechceme ani suplovat činnost cestovních kanceláří a prodávat zájezdy. Naším cílem je získávat co nejvíce informací ze všech oblastí a činností, ty pak poskytnout našim návštěvníkům, aby od nás odcházeli spokojeni a uvědomili si, že nejsme jen další zbytečná instituce v tomto městě.
Rakovník je malé město a jeho turistický ruch se nemůže srovnávat s jinými městy nebo třeba s návštěvností na hradech a zámcích, které jsou letními turisty velmi vyhledávaným cílem. Návštěvníci, kteří do našeho města zavítají, jsou nadšeni krásným náměstím. Městu romantickou atmosféru dodávají nasvícené historické objekty. Určitě máme v našem městě a okolí co ukazovat, jen musíme umět budoucí návštěvníky podchytit, například lákavým propagačním materiálem. Informační centrum je místo, kde lze vhodnou formou prezentovat minulost města, jeho současnost, ale je možné trochu nahlédnout i do jeho budoucnosti. Formou nejrůznější propagace a reklamy může informační centrum ovlivnit turistický život města.

Milena Křikavová

MIC Rakovník

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 15.10.1999
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA